môj majetok...
...moje poistenie

Každý jeden, ktorý ide vycestovať za hranice Slovenska by nemal zabúdať na cestovné poistenie. Nemali by sme zabúdať pri tom aj vtedy, keď chodíme do okolitých miest v blízkostí hraníc na nákupy.
Cestovné poistenie nás má ochrániť ak potrebujeme nečakane a urgentne vyhľadať lekársku pomoc.

Poznáme dva typy poistenia – krátkodobé cestovné poistenie, ktoré uzatvárame iba na čas počas vycestovania mimo Slovenska. Ako základ sa vždy poisťujú liečebné náklady. Ďalej je tu možnosť rôznych pripoistení ako zodpovednosť, batožinu, úrazové pripoistenie.

Celoročné cestovné poistenie, ktoré uzatvárame minimálne na jeden rok. Tu je možnosť vybrať si rôzne balíky. Od základného poistenia až po balík, ktorý zahŕňa aj storno poplatky objednanej služby.
Ak si uzatvoríte celoročné cestovné poistenie, opýtajte sa na maximálnu dobu vycestovania. Niektoré poisťovne to majú obmedzené počtom dní.

Pri uzatváraní poistnej zmluvy nezabudnite upozorniť na účel cesty. Ak ste športovec, treba túto skutočnosť uviesť – toto poistenie je drahšie, ale kryje Vám škody vzniknuté aj v súvislosti so športovaním.
Na toto poistenie si často krát spomeniete na poslednú chvíľu – niektoré poisťovne umožňujú aj online poistenie, kedy si sami, prostredníctvom internetu môžete toto poistenie uzatvoriť.

Aktuality
Príklad ročnej úspory PZP

KIA CEED
- bežná cena: 153 €
- naša cena: 89 €